MESLEK ELEMANI TANIMI Reklam şirketleri, film şirketleri, animasyon şirketleri, tasarım ve mobilya şirketleri, dekorasyon şirketleri için animasyon, kısa film, uzun film, tasarım ve dekor, model, karakter, simülasyon hazırlayabilen kişidir.

GİRİŞ KOŞULLARI 1. Bilgisayar işletmenliği eğitimi ya da eşdeğer eğitimlerini almış olmak. 2. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

İSTİHDAM ALANLARI Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler bilişim sektöründe; 1. Reklam şirketleri ve kuruluşlarında, 2. Film şirketleri ve kuruluşlarında, 3. İnşaat şirketleri ve mimari şirketlerde, 4. Mobilya ve imalathanelerde, 5. CNC makineleri ile iş yapan kurum ve kuruluşlarda, 6. Uzay sanayi ve simülasyonunda, 7. TV kanalları ve program yapım şirketlerinde, 8. Otomotiv sektöründe, 9. Animasyon şirketleri ve kuruluşlarında, 10.Bilgisayar görüntülerinin ve simülasyonlarının kullanılması, 11.Var olmayan nesnelerin kullanılması, 12.Masrafsız maket hazırlanması, 13.Tehlikeli ve zor etkilerin simülasyonları, 14.Baskı şirketlerinde vb. yerlerde çalışabilirler.

BELGELENDİRME Bu programlarda mesleğin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır. ? Sertifika öğretim programı sürecinde bireylerin tamamladığı modüller, aldığı eğitimin tümü ve kazandıkları yeterlikler belgelendirilir. ? Öğretim programının sonunda mesleğin yeterliklerini kazanan bireylerin aldığı belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir. Bireyler mesleğin düzeyine göre mesleğinde sertifika alabilir. ? Bireyler gelecekte meslek değiştirmek veya mesleğin ilişkili olduğu diğer mesleklere geçmek amacıyla eğitim almak isterse, kazandığı yeterlikler değerlendirilecektir. ? Fark modüllerini tamamlayanlar ikinci bir meslekte kendini yetiştirebilecektir. ? Öğretim programından ayrılan bireyin kazandığı yeterlikler belgelendirilerek istendiğinde diğer sertifika programlarında değerlendirilir. ? Mesleğin seviyesine ve yeterliklerine sahip olanlar sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilirler.